Lely - Kosiarki dyskowe

Koszenie ma decydujące znaczenie dla dalszego przetwarzania paszy. Decyzje związane z koszeniem – pora koszenia, ze spulchniaczem lub bez, regularny lub szeroki pokos – mają bezpośredni wpływ na dalsze przetwarzanie zielonki. Odpowiednie przygotowanie oraz prawidłowy wzorzec koszenia mają istotne znaczenie dla stanu darni, dla ograniczenia opóźnień w odrastaniu oraz dla poprawy jakości koszenia traw.

Oferujemy modele Lely Splendimo

 

Lely Splendimo Classic
Prosta kosiarka z bocznym napędem. Ma zamontowany siłownik hydrauliczny podnoszący belkę nośną do pozycji transportowej lub zawracania na końcu pola. Modele Classic 205 i 240 są dostępne w wersjach HD.

Lely Splendimo M
Nowoczesne i bardzo stabilne kosiarki, cechujące się centralnym zawieszeniem. Wyposażone w górny napęd belki nośnej i siłownik unoszący belkę do pozycji transportowej (100°) lub pozycji zawracania na końcu pola.

 

Lely Splendimo MC
Kosiarkę cechuje centralne zawieszenie oraz kontrolowany nacisk na podłoże. Wyróżnia się ona szerokim wirnikiem, oraz siłownikiem hydraulicznym, podnoszącym belkę nośną do pozycji transportowej lub zawracania na końcu pola.

 

Lely Splendimo F/FC
Czołowe kosiarki z pełną specyfikacją, ze spulchniaczem wirnikowym lub bez. Wszystkie modele posiadają zawieszenie typu pull (ciągnione) z konstrukcją równoległoboczną, a także siłownik cyplowy.

Lely Splendimo PC
Kosiarki przyczepiane, wyposażone w spulchniacz pokosu. Kosiarki z tej serii oferowane są w dwóch szerokościach koszenia i dwóch modelach. Zespoły tnące maszyny są zawieszone na przyczepianej ramie o kształcie równoległoboku. Wyposażone
są w siłownik pozycji końca pola, oraz siłownik dwustronnego działania obracający belkę zaczepową.

Więcej informacji znajdzieszw katalogu informacyjnym: POBIERZ KATALOG

 

Co wyróżnia kosiarki firmy Lely

Modułowa i elastyczna
Belka nośna dysków tnących Splendimo składa się z modułów-dysków, które obracają się w lewo albo w prawo, oraz elementów dystansowych. Wszystkie te elementy są połączone przy pomocy drążka ze stali chromowej. System zapewnia możliwość zestawienia dowolnej liczby dysków, różnorodny zakres szerokości roboczej, zmianę kierunku obrotów, proste przekazanie napędu. System ułatwia także serwisowanie maszyn – wszystkie moduły są takie same (także w różnych modelach), a więc liczba części zamiennych ograniczona jest do minimum.

Bezpośredni napęd zapewnia znakomitą wydajność
Główną korzyścią belki nośnej Splendimo jest unikatowy system napędu. Każdy dysk koszący napędzany jest bezpośrednio z wałka napędowego. W innych kosiarkach napęd przekazywany jest kolejno, przez przekładnie zębate dysków, co powoduje stratę energii. Sześciokątny wałek jest wykonany z wysokogatunkowej stali i przechodzi przez środek wszystkich dysków. Wał dostarcza potrzebną moc bezpośrednio do każdego dysku, dzięki czemu unika się strat.

Oszczędność paliwa
Belka nośna dysków tnących Lely ma o 15-20% większą sprawność i niższe zużycie energii, w stosunku do konwencjonalnych rozwiązań. Im większe są szerokości robocze i liczba dysków koszących, tym różnica w sprawności na korzyść Splendimo rośnie. Jest to wyraźnie odczuwalne w zużyciu paliwa.

Przy konwencjonalnych przyrządach tnących, napędzanych kołem zębatym, potrzeba co najmniej dwóch przekładni pomiędzy dwoma sąsiednimi dyskami kosiarki. Każda przekładnia powoduje 5% straty mocy na skutek tarcia i taka strata będzie rosła proporcjonalnie do przenoszonej mocy.

Belka dysków tnących jest zaprojektowana w ten sposób, że osie obrotu dysków są umieszczone blisko przedniej części belki. Dzięki temu nóż tnie trawę w zakresie obrotu o niemal, 180° co pozwala na większy odstęp między dyskami. Zachodzące na siebie 120 mm noże kosiarki Splendimo są nieporównywalne z innymi dostępnymi na rynku.

Każdy zespół koszący jest konserwowany smarem i szczelnie zamknięty. Nawet przy ekstremalnych kątach pracy smar pozostaje w przekładniach i nie wypływa na jedną stronę przyrządu tnącego, jak to się dzieje w przypadku konwencjonalnych narzędzi
tnących.

MASZYNY NOWE
  JCB
  Kuhn
  Giant
 
   
 
       
  OMEGA - Motłwascy

O firmie | Maszyny dla warzywnictwa | Maszyny dla rolnictwa | Technologie magazynowania | Maszyny używane | Serwis i części | Usługi rolnicze | Kontakt
projektowanie stron www - iPolska.com.pl